Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Typy kol u kočárků

Typy kol u kočárků

Na základě četných dotazů na typy kol a jejich vlastnosti se pokusíme objasnit tuto problematiku 🙂

Kola kočárků se rozlišují podle velikosti – u kočárků se zatáčecími koly jsou nejčastěji vpředu kola o velikosti 10″ (1″=2.54cm) a vzadu 12″. U retro kočárků bývají nejčastěji kola o velikosti 14″.

Ráfky kol jsou nejčastěji plastové, u retro kol ocelové, potažené chromem.

Dále se kola liší použitým materiálem pneumatiky – dříve se používala tvrdá guma nebo plast, to se dnes používá u těch levnějších kočárků nebo kočárků z Číny. V současnosti nejpoužívanější je klasická pneumatika s duší. Nicméně nově se stále častěji uplatňuje kolo gelové – jedná se o stejnou pneumatiku, která je na kole nafukovacím, ale uvnitř není duše, ale gel. Zatímco s nafukovacím kolem je docela dost starostí – musíte je pravidelně nafukovat, a to na předepsaný maximální tlak, jinak se může plášť valit ven z ráfku, v extrémním případě se může i ráfek zkroutit, (upřímně – nejvíc reklamací na kočárky je právě na nafukovací kola – jsou i případy, kdy je kolo nafouknuto na 2bary, což je hodnota, na kterou se hustí kola automobilů…) s gelovým kolem nemáte vůbec žádné starosti – nemusíte je dofukovat, kontrolovat a největší výhoda – nikdy jej nemůžete píchnout.

Představte si, že jste někde na výletě s kočárkem a píchnete 🙁  Málokdo u sebe vozí soupravu na opravu duší nebo náhradní kolo 🙂 Navíc ani doma pak nemusí být oprava píchlé duše nijak jednoduchá. S gelovými koly nic takového nehrozí, můžete se vydat i do těžšího terénu. A díky klasickým pneumatikám nehrozí zapichování kamínků jako u plastových kol apod.

Postupně tedy výrobci přechází na kola gelová, aby maminkám (a v tomto případě i tatínkům) zase o něco ubylo starostí 🙂  Gelová kola tedy mají úplně stejné dobré vlastnosti jako kola nafukovací, a přidávají k nim další – jediná péče o ně spočívá v občasném promazání vhodným olejem.

Takže se nebojte gelových kol, ušetříte si tím spoustu starostí 🙂

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *