Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Testy kočárků

Testy kočárků

Tento článek je hlavně reakcí na test časopisu dtest z roku 2013, kde byl testován kočárek KUNERT VIP, který patří k našim nejprodávanějším kočárkům v této kategorii.

V časopisu ale získal hodnocení nedostatečný, zpráva o testu je zde. My, jako jedni z dovozců a prodejců kočárku považujeme tento test za značně neobjektivní, pokusím se vysvětlit:

1. už úvod testu je lživý – “Celkem (dtest) vyzkoušel šestnáct modelů takzvaných kombinovaných kočárků, u nichž není podvozek pevně spojen s nástavbou, ale lze na něj připevnit i hlubokou korbičku nebo autosedačku”. Kočárek KUNERT VIP ale NEMÁ samostatně dodávanou nástavbu, ta je naopak pevně spojená s podvozkem!!! Hodnotit tedy jako nevyhovující způsob odjištění nástavby od podvozku je naprosto zcestné a svědčí to o “odbornosti” testujících.

2. jako jediný kočárek v testu nemá KUNERT VIP zatáčecí kola. Logicky je s ním tedy horší manipulace při zatáčení, než se všemi testovanými kočárky, která zatáčecí kola mají, to snad ví i malé dítě. Jsou ale zákaznící, kteří pevná kola vyžadují (u našich zákazníků je to tak 50/50) a za nic by nechtěli kola zatáčecí.

3. možnost jakéhosi ukousnutí měkkého posltrování madla je opět zcestná. Madlo je měkce polstrované a potažené igelitem pro lepší údržbu. Za celou dobu prodeje nám nikdo nereklamoval ukousnutí…….

4. obtížné skládání – co je těžkého na tom odjistit na každé straně madla pojistky a kočárek sklopit a tím složit? Pojistky jsou samozřejmě vyžadovány normou. U tohoto kočárku navíc není potřeba sundávat při skládání žádné korbičky – kočárek se složí tak jak je.

5. konkrétně na tento typ kočárku (přesně BABYLUX KING, což je ten samý kočárek od jiného výrobce, na milimetr stejný) však na naší provozovně byla ČOI přeměřovat jej a kontrolovat jeho bezpečnost, a kromě chybějících bezpečnostních samolepek /typu nenechávejte dítě bez dozoru apod – tyto samolepky vyžaduje jen ČR/ neměl kočárek žádné závady a žádné riziko zranění. Můžeme Vás ubezpečit, že výrobce tento kočárek prodává do celého světa a patří k nejoblíbenějším kočárkům tohoto typu.

Závěr: O objektivnosti testů časopisu dtest lze s úspěchem pochybovat. Rozhodně není možné porovnávat hrušky s jablky – příště by mohl vyjít test osobních aut proti jednomu nákladnímu. Proto doporučujeme přečíst si spíše opravdové reference a zkušenosti opravdových zákazníků na různých diskuzích – mají daleko větší vypovídací hodnotu.

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *