Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Jak se starat o kočárek, aby byl stále krásný?

Jak se starat o kočárek, aby byl stále krásný?

Možná už svůj vysněný kočárek máte. A možná ho teprve vybíráte. Světlý, nebo tmavý? Elegantní, nebo sportovní? Nafukovací kola, nebo umělá? Otázek je mnoho. Ale nakonec si vyberete určitě dobře. Co byste krom mnoha jiných věcí měli zohlednit je náročnost na údržbu. Chcete přece, aby byl pořád jako nový.

Pokud máte zálusk na světlý kočárek, ale bojíte se, jak bude po roce užívání vypadat, nemusíte se ho vzdávat. Jistě, budete se o něj muset starat, ale stejně jako jednou zjistíte, že na hřiště jsou praktičtější světlé kalhoty, tak i u kočárku je světlá někdy milosrdnější. Je to stejné jako s černými a bílými policemi. Schválně: Na které z nich si všimnete prachu dříve? U kočárku jde totiž o materiál, ne už tolik o barvu.

Naštěstí jsou dnes materiály natolik sofistikované, že i když si pořídíte kočárek v některém z módních pastelových odstínů, údržba je překvapivě jednoduchá. Třeba takové kočárky Tutis Uno Plus stačí jen otřít vlhčeným hadříkem, protože materiály jsou antistatické a vodoodpudivé. I další péče není nikterak náročná. Jak se tedy starat o kočárek, aby vydržel roky jako nový?

údržba kočárků
údržba kočárků

Matračka, sedák a madlo – kritická místa kočáru

U miminka se zaměřte na matračku, u batolat, která našla zálibu v křupkách či rohlících, nebo začala chodit na písek, budete denně vysávat a čistit madlo a pásy. Madlo volte ideálně umělohmotné. Snadno je tak otřete a vydezinfikujete. U matračky je důležitý potah.

Miminka ublinkávají, občas jim proteče plenka. Nejlepší je pořídit si na matraci obal, který v případě potřeby jednoduše stáhnete a vyperete. Matračku pravidelně otáčejte a větrejte. No a pečovat byste měli i o kola a brzdy. Zaslouží si to. Budou Vám sloužit několik let, tak je pravidelně odměňujte.

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *