Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Benefity kojení

Benefity kojení

Kojení je jedním z nejúžasnějších darů, které může matka svému dítěti poskytnout. Je to způsob, jakým příroda zajistila, že novorozeně dostane všechny živé potřebuje pro růst a vývoj. Ale benefity kojení nejsou jen pro miminka – jsou zde i pro matky. V této části se podíváme na některé z těchto pozitivních aspektů kojení a proč je to tak skvělé pro oba.

1. Kojení posiluje imunitní systém dítěte

Máte-li pocit, že vaše dítě je superhrdina, pak je mateřské mléko jeho zázračný lektvar. Mateřské mléko obsahuje látky nazývané imunoglobuliny, které pomáhají chránit dítě před infekcemi a nemocemi. Tyto protilátky jsou specifické pro infekce, kterým byla matka vystavena, což znamená, že dítě je chráněno před škodlivými bakteriemi a viry, kterým by se mohlo potkat ve svém okolí.

Představte si to jako neviditelný plášť, který chrání vaše dítě před zlými silami. A to ještě není všechno! Mateřské mléko také obsahuje látky, které podporují růst a fungování dobrých bakterií ve střevech dítěte, což napomáhá jeho celkovému zdraví.

2. Kojení podporuje zdravý růst a vývoj

Mateřské mléko je bohaté na živiny, které dítě potřebuje pro růst a vývoj – bílkoviny, tuky, cukry, vitamíny a minerály. Tyto živiny jsou v mateřském mléce v ideálním poměru a jsou snadno stravitelné pro dítě.

Představte si kojení jako malíře, který namaluje krásný obraz. Každý štětec plný barvy (živin) pomáhá vyplnit obraz (růst a vývoj dítěte) do dokonalosti. Bez správných barev by obraz nebyl úplný.

3. Kojení posiluje vazbu mezi matkou a dítětem

Když kojíte své dítě, nejste jen jeho zdrojem potravy. Jste také jeho útulnou náručí, jeho bezpečným přístavem, jeho zdrojem útěchy. Kojení je čas, kdy se můžete s dítětem navzájem poznávat, komunikovat a vytvářet silné pouto.

Představte si kojení jako most mezi srdcem matky a srdcem dítěte. Každé krmení posiluje tento most lásky a důvěry.

4. Kojení může pomoci matce zhubnout

Kojení spaluje kalorie – a to hodně! Vaše tělo potřebuje energii na produkci mléka, což znamená, že kojením můžete snadno spálit 300-500 kalorií denně. To vám může pomoci zhubnout a vrátit se ke své původní váze po porodu.

Představte si kojení jako osobního trenéra, který vám pomáhá dostat se do formy. A nezapomeňte, že kojení také pomáhá vašemu tělu produkovat hormon oxytocin, který napomáhá stahování dělohy zpět do její původní velikosti.

5. Kojení snižuje riziko rakoviny prsu a vaječníků u matky

Studie ukazují, že ženy, které kojily, mají nižší riziko rakoviny prsu a vaječníků. Tento ochranný účinek se zvyšuje s délkou kojení.

Představte si kojení jako štít, který chrání vaše tělo před nebezpečnými nástrahami. Je to další způsob, jak vám příroda pomáhá pečovat o své zdraví.

Závěrem

Kojení je skutečně dar, který matky mohou svým dětem poskytnout. Jeho benefity jsou mnoho a pestré – od posilování imunitního systému dítěte, podporování jeho růstu a vývoje, až po vytváření silného pouta mezi matkou a dítětem. A co je na tom nejlepší? Tyto benefity platí i pro matky! Kojení je tedy win-win situací pro oba.

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *