Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Dětské postýlky – povlečení do postýlky

Dětské postýlky – povlečení do postýlky

Dětské postýlky tvoří, nejen hezký doplněk dětského pokoje, ale je především útočištěm pro miminko. V prvních měsících po narození doporučujeme pořídit miminku proutěný koš na miminko nebo dětskou postýlku MINI a to z důvodu, že v menším prostoru se cítí miminko bezpečněji, je klidnější, jako u maminky v bříšku. Nákup proutěného koše je třeba předem dobře promyslet vzhledem k tomu, jaké jsou Vaše bytové a finanční poměry. Proutěné koše s nebesy jsou užší a projedete s ním i dveřmi v panelovém bytě a nejsou finančně nákladné. Před nákupem doporučujeme vše pořádně proměřit a taktéž vzít v potaz bezpečnost proutěných košů.

Ne každý, si může dovolit koupit nejdražší a nejmodernější proutěné koše, které náš trh nabízí. Pokud jste se rozhodli rovnou po narození umístit miminko do dětské postýlky, tak jednoznačně doporučujeme dokoupit miminku mantinel do postýlky, tj. měkká ochrana tvrdých dřevěných části dětské postýlky a zároveň nebesa nad postýlku. Tato kombinace miminko v prvních měsících života uklidní, opticky zmenší prostor a bude se cítit, jako u maminky v bříšku.

V každém případě dbejte při výběru dětské postýlky v první řadě na bezpečnost Vašeho dítěte a dobrou funkčnost postýlky!

Rozdělení postýlek: dětské postýlky MINI, dětské postýlky 120×60 cm – klasické, dětské postýlky přestavitelné na válendu 140×70 cm.

Novinkou na našem trhu jsou MINI dětské postýlky s kolečky, které lze napevno připojit k posteli rodičů a v prvních měsících tvoří jednu postel (dětská část má ohrádku). Výhoda je u nočního kojení, kdy si maminka miminko přisune k sobě a nemusí se vůbec zvedat. Mini dětskou postýlku lze složit na normální postýlku s kolečky. Standardní rozměry dětské postýlky jsou 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Zatímco menší postýlka dobře poslouží miminku a batoleti do cca 3 let, u postýlek přestavitelných na válendu vydrží dětská postýlka od narození do cca 6 let věku dítěte. Dětské postýlky jsou vyrobený buď z buku, borovice, MDF desek anebo jejich kombinace.

Pokud máte ve své ložnici prostor anebo má miminko samostatný pokojíček, je samozřejmě výhodnější zakoupit rovnou postýlku přestavitelnou, která „roste“ spolu s Vaším miminkem.
Všechny námi nabízené dětské postýlky mají výškově nastavitelný rošt do třech poloh. Pro novorozence je nejvýhodnější poloha dna v nejvyšší pozici, protože to ulehčí manipulaci s dítětem – maminka se nemusí k dítěti kolik ohýbat – toto umožní také stahovací bok postýlky. Ovšem pokud se již dítě začne samostatně otáčet z bříška na záda je nutné rošt postýlky snížit do střední polohy! Do nejnižší polohy dáme rošt, pokud již dítě samostatně sedí a pokouší se vstávat. Šprusle (příčky) postýlky by od sebe neměly být vzdáleny více než cca 6 – 8 cm – při větší rozteči špruslí hrozí nebezpečí, že si mezi ně dítě strčí hlavičku.
Praktické jsou také dětské postýlky, které mají vyndavací příčky – chodící dítě pak může z postýlky a do postýlky lézt samo a v noci klidně spí, aniž by mu spadla přikrývka (ohrádka vše zadrží).

Upozorňujeme rodiče, aby pro domácí použití nekupovali cestovní postýlku a to z důvodu špatné cirkulace vzduchu v postýlce, matrace postýlky je k občasnému užití na cestách a neměla by se používat ke každodennímu spaní.
Do dětské postýlky nezapomeňte dokoupit nezbytné doplňky a to:

Dětské postýlky – Matrace do postýlky

na výběr jsou pružinové, molitanové, s kokosovým vláknem, pohankou a jejich kombinace. Pokud uvažujete o koupi monitoru dechu, nekupujte matraci pružinovou (kov ruší signál a přístroj Vám nebude v této kombinaci fungovat). Všechny námi nabízené matrace mají snímatelný potah. U matrace pohankové se nesmí dostat pohanka do styku s vodou. Doporučujeme dokoupit spolu s matrací i chránič matrace.

Dětské postýlky – Prostěradlo do postýlky

materiály: froté, jersey (bavlněný úplet), mikrofleece. Vzhled postýlky designově dotváří prostěradlo s volánem. U postýlek se šuplíkem bez víka jsou tyto prostěradla nutností, neboť pokud je rošt ve zvýšené poloze, je do šuplíku bez prostěradla s volánem vidět.

Dětské postýlky – Mantinel do postýlky

je možné vybírat mantinely kolem celého obvodu dětské postýlky nebo jen kolem poloviny obvodu postýlky. Mantinely mají dítě především chránit, aby se nebouchlo o příčky postýlky.
Nebesa a držák nebes – materiál a funkčnost: látková nebesa zajišťují miminku přítmí, nebesa se šifónem jsou designovým doplňkem a moskytiéra obepne postýlku po celém obvodu a chrání dítě proti hmyzu. Nebesa opticky ohraničují prostor a miminko se cítí bezpečněji než v otevřeném velkém prostoru. Nebesa můžou být zdobena mašlí a závěsnými ozdobami, je nutné závěsné ozdoby uvázat k nebesům, aby na ně dítě nedosáhlo. Pokud již dítě na ozdoby dosáhne je nutné je již nepoužívat – možnost udušení. Držák nebes by měl být kvalitní z pevných materiálů, aby nedošlo k jeho náhlému uvolnění a dítě se pod spadlými nebesy neudusilo.
Výplň do postýlky (polštářek a přikrývka) – vybírejte až, když máte vybráno povlečení z důvodu rozměrů. Opačným postupem jste značně omezení při výběru povlečení. Doporučujeme zakoupit evropský rozměr polštářku 40×60 cm a přikrývky 100×135 cm.
Povlečení na polštářek a přikrývku – novorozenec zpočátku polštářek nepotřebuje, ale většinou se tato souprava kupuje dohromady. Prvně vybírejte vždy povlečení, jaké se Vám líbí a podle něj dokupujte polštář a přikrývku. Je možno zakoupit sety s mantinelem i s nebesy dohromady.
Spací pytle, zavinovačky – pro novorozené děti je vhodnější zavinovačka, protože dítěti připomíná teplo matčina bříška a takto zavinuté děti lépe spí. Větší dítě se ale dožaduje více prostoru, proto je pro něj vhodnější spací pytel. Zakoupenou zavinovačku lze později využívat rozloženou jako hrací deku nebo přikrývku. Pro novorozence a miminka, která nedrží samostatně hlavičku, doporučujeme zakoupit zavinovačku s vyztuženými zády a to z důvodu, že lze miminko s touto zavinovačkou snadněji uchopit.
Kapsář na postýlku a taška na hračky – látkové kapsáře připevněné k postýlkám poskytují dostatek prostoru na různé drobnosti – hračky, kosmetiku apod.

Zásobník na pleny – zavěšený na postýlce a je mamince vždy po ruce u přebalování miminka.

Dětské postýlky – Kolotoč nad postýlku, chrastítka a hračky pro nejmenší přehrávají melodii a pestré barvy těchto hraček stimulují smysly dítěte, jejich umístěním nad postýlku přispíváte k rozvoji smyslů, obrazotvornosti a jemné motoriky dítěte.

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *